Farské oznamy 5. septembra 2010

5.9.2010 Branislav Čaniga

  • 1. Liturgický kalendár

Utorok 7. 9. - Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckého a Štefana

Pongrácza, kňazov a mučeníkov, spom.

Streda 8. 9. - Sviatok Narodenia Panny Márie

  • 2. Úpravy v bohoslužobnom poriadku

Bohoslužby o 18.00: Pripomíname, že od 1. septembra sú vo všedné dni zrušené sv. omše o 18.00 h. s výnimkou utorku a piatku, keď budú bývať sv. omše mládežnícke, resp. pre birmovancov. Táto zmena, o ktorú požiadal ešte bývalý p. farár, bola schválená Arcibiskupským úradom a Dekanským úradom Bratislava - Stred.

  • 3. Blumentálsky hudobný podvečer

V mene „Bečkárov” vás srdečne pozývame na Blumentálsky hudobný podvečer, ktorý sa uskutoční v sobotu 11. 9. 2010 na blumentálskej fare o 16.00 h. Okrem stretnutia s našimi novými kňazmi sa môžete tešiť aj na rôzne pochúťky z grilu a pohár vínka (koláčiky a iné formy agapé sú vítané). Príďte zažiť nové stretnutia, vzájomné utužovanie vzťahov medzi farníkmi a v neposlednom rade aj riadnu dávku dobrej hudby. Hudobným hosťom večera je kapela Metelica, zaspieva aj domáci zbor Bečkári. Vstupné je dobrovoľné.

  • 4. Mládežnícke sv. omše

Od utorka 7. septembra začínajú po prázdninovej prestávke mládežnícke sv. omše o 18.00 hod.

  • 5. Detské sv. omše

Od budúcej nedele (12. 9. 2010) budú nedeľné sv. omše o 10.30 za účasti detí (detské sv. omše).

  • 6. Príprava dospelých ku sviatostiam

Aj tento rok začíname prípravu na prijatie sviatostí pre dospelých. Tí, ktorí by mali záujem o prijatie krstu, prípadne svätého prijímania a sviatosti birmovania, môžu sa prihlásiť v kancelárii farského úradu počas úradných hodín do konca septembra.

  • 7. Príprava na sviatosť birmovania

Žiaci 9. roč. ZŠ a starší, ktorí majú záujem prijať  sviatosť birmovania v našej farnosti, sa môžu prihlásiť do konca septembra v kancelárii Farského úradu počas úradných hodín.

  • 8. Kňazská rekolekcia

V pondelok 6. septembra sa uskutoční pravidelná mesačná rekolekcia kňazov dekanátu Bratislava - Stred. Spoločné slávenie sv. omše začne o 9.00 hod. vo Farskom kostole vo Vajnoroch.

  • 9. Oznam Charity Blumentál

Program v klube na Vazovovej 8: Po prázdninovej prestávke budú opäť pokračovať stretnutia v blumentálskom klube. V nedeľu 19. septembra 2010 vás pozývame na besedu s kňazmi našej farnosti. Klub bude otvorený v obvyklom čase, t.j. od 14.30 do 16.30 h.


Pridané do rubriky farské oznamy | Farské oznamy pripravuje Farský úrad Bratislava-Blumentál